Šis ir vēsturisks pārskats kā mēs sākām un ko esam sasnieguši:

2005

Sākums

SIA “Mensarius” dibināts 2005.gada 8.novembrī. Sākām ar grāmatvedības un juridiskajiem pakalpojumiem. Pirmie klienti - pašnodarbinātās personas, kam nepieciešama grāmatvedības uzskaite - gidi, apdrošināšanas aģenti, ārsti. Vienlaikus SIA klienti no dažādām sfērām pakalpojumi, programmu izstrāde, tirdzniecība, ēdināšana, apmācība, biedrības u.c. Uzņēmuma vadītāja Linda Miezīte sniedza palīdzību satiekoties pie klientiem, kafejnīcās, darbu veicot mājās. 2005.gadā nebija profesionālu, kas varētu izskaidrot grāmatvedību (vienkāršā ieraksta sistēmā - grāmatvedības veids pašnodarbinātām personām), tā bija brīva niša, kas arī tika izmantota.

2007

Pirmais birojs un darbinieks

Uzņēmums vairs nevarēja visus darbus veikt pašu spēkiem, mājās. 2007.gada 30. maijā uzņēmums kļūst PVN maksātājs, apgrozījums ir pārsniedzis 10000 Ls. Šo gadu laikā klientu skaits ir dubultojies, klienti ir pārbaudījuši SIA "Mensarius" darbinieku kompetenci. Sākās "klients klientam" ķēdīte. Reklāma ss.lv, draugiem.lv nenostrādāja. 2007.gada 21.augustā pirmais birojs (18 kmv.) Ganību dambis 26-415, septembrī - pirmais darbinieks. 

2008.gada beigas 2009.gada sākums

Pirmā paplašināšanās

2008.gada beigās paplašinām darbinieku skaitu. 2008.gadā Lindai Miezīte piedāvā programmas "Zalktis" izstrādātājam sadarbību, kā SIA "Mensarius" pakalpojumus - apmācības programmu - izvietot www.zalktis.lv mājas lapā. 2009.gada sākumā tiek paplašinātas telpas (54 km.v.), turpat Ganību dambī 26, tikai 2 stāvā. Notiek darbs ar jauniem klientiem. Tiek noslēgts līgums par grāmatvedības uzskaiti starptautiskajā uzņēmumā, kas ir ļoti nozīmīgs solis, jo tiek apgūta jauna grāmatvedības sistēma - SAP, Hansa, valodas zināšanas, pieredze starptautiskā vidē,  tas ir izaicinājums, un arī nozare cita - kokmateriālu tirdzniecība (iepirkšana, pārdošana). Tas bija lielisks izaicinājums.

Tā kā "Mensarius" klienti ir gan pašnodarbinātas personas, gan SIA, liela daļa nav PVN maksātāji un ir krīzes priekšvakars, pakalpojums bija kļuvis dārgāks. 2008.gada augustā tiek pieņemts lēmums nodalīt uzņēmums: klientiem, kas ir PVN maksātāji, un klientiem kas nav PVN maksātāji. Kāpēc?  Gidi, ārstu prakse, mazie uzņēmumi vairs nevar atļauties maksāt vairāk. Tiek izveidots SIA "Verus", kas sniedz grāmatvedības pakalojumus. Visus šos gadus, paralēli divu uzņēmumu vadīšanai Linda Miezīte mācās pati un māca citus - mārketinga, grāmatvedība, uzņēmējdarbība, tad nākošais solis ir....

2009

Jauns izaicinājums

Tā kā vadītāja māca grāmatvežus un uzņēmējus, tiek pieņemts lēmums, dibināt mācību un konsultatīvo centru „Mensarius”. Ar mācību programmu piedāvājumu Latvijas tirgū „Mensarius” nodarbojas no 2009.gada 29.jūnija. SIA „Mensarius” vadītāja, kā lektore, pasniedz citos uzņēmumos kopš 2006.gada. Mācību un konsultatīvais centrs „Mensarius” piedāvā apmācību pieaugušajiem, izmantojot praktisko bāzi un teorētisko materiālu, balstoties uz praksi. Cilvēks vislabāk izprot lietas tās praktiski izmantojot, ja tā ir valoda, tad praktiski sadzirdot un runājot, gramatiku izprot, kā to dara mazs bērns, nevis "iekaļot no galvas".

SIA „Mensarius” kopš 2009.gada piedalās dažādos iepirkumos un konkursos, ko organizē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), VAS „Latvijas Hipotēku un zeme banka”, RD un citas organizācijas.

2009.gadā piedalījāmies sadarbībā ar Mācību un konsultatīvo centru "ABC" projektā, ko organizēja VAS „Latvijas Hipotēku un zeme banka” un tika noslēgts līgums par apmācību Vidzemes un Latgales reģionā, Eiropas Sociālā fonda nacionālās programmas „Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanas” ietvaros, projektā ALTUM. Tas darbojāmies līdz 31.03.2014. Ir atsauksmes no apmācāmajiem un bankas pārstāvjiem, kas pierāda, ka organizācija, kas ir izveidojusies no pasniedzēju vidus, izprot vislabāk, kas cilvēkam ir nepieciešams: prakse un praktiskās nodarbības. Šajā projektā tika apmācīti vairāk kā 300 dalībnieki. Lindai Miezītei ir vislabākās atmiņas no šī projekta organizēšanas, kā arī nodarbību vadīšanas Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, Gubenē u.c. pilsētās. Tika iepazīti lielski pasniedzēji - Inga Jaunzeme, Sandra Zeltiņa, Marija Zeltiņa, Ilze Sproģe. Paldies!

SIA „Mensarius” ar latviešu valodas apmācību nodarbojas kopš 2009.gada, tās organizētajos kursos latviešu valodu ir apguvuši dažādu sociālo grupu pārstāvji. SIA "Mensarius" ir piedalījies NVA bezdarbnieku apmācības projektos, kuros mācīja valsts valodu (A, B un C līmeņus) Gulbenē un citās pilsētās. Kursi tika atzīti par efektīviem. 

Piedaloties NVA konkurences paaugstināšanas kursos, 2010. gadā tika realizēta iespēja Daugavpilī, Kuldīgā, Skrundā dāmām un kungiem - "Ģērbšanās veiksmei" un "Sava profesionālā stila veidošana", bija liels pieprasījums, tā bija lieliska sadarbība un pieredze. Kuldīgā  realizējām arī kursu "Mājsaimniecības budžeta plānošana".

Kopš 2009.gada SIA "Mensarius" ir divas līdzvērtīgas darbības jomas -

1.Grāmatvedības pakalpojumi, konsultācijas, juridiskās lietas;

2. Mācību centrs - valodas (angļu, krievu, latviešu, ķīniešu, zviedru, vācu), datorprasme (ar priekšzināšanām un bez zināšanām, WEB lapu izstrāde, Libre office, Linux u.c), grāmatvedības programmas Zalktis apmācība. 

2012

Pamēģinam.

2012.gadā piekritu izaicinājumam vadīt lekciju ciklu "Projektu vadīšana", kuru apmaklēja arī Saules biedrības biedri. Tā kā bija jāattīstās 2012.gada augustā tika izsludināts uz Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projektu konkurss "Latviešu valdoda pieaugušajiem", tas bija izaicinājums. Ieguvām iespēju Rīgā organizēt apmācību. Laiks - 1 mēnesis, lai visu paspētu - reklāma, pieteikumi, vērtēšana, pasniedzēji. Tā bija pieredze, kas jāapgūst, nevis gada , bet mēneša laikā. 2012. gada novembrī bija nokomplektētas grupas, un 2013.gada februārī tika organizētas mācības Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projektā “Latviešu valoda pieaugušajiem” A1, A2, B1, B2 līmeņiem, apmācību beidza 104 cittautietis (9 grupas).

NVA un šis projekts bija arī pavēriens paplašināt telpas. 2012.gada decembrī tika paņemta vēl viena telpa un izveidota pirmā mācību klase, jo iepriekš Rīgā nemaz nedarbojāmies ar lielām auditorijām (8-12 cilvēki), nebija lielu auditoriju apmācību. Latviešu valodas apmācība bija pirmais, kas dotu augt un plānot, ko darīt tālāk. Bija nepieciešams palielināt darbinieku skaitu tieši apmācību blokā, jo ar apmācību darbojās tikai Linda Miezīte un SIF projekta vadītāja.

2013

Attīstība, telpu paplašināšana

2013.gada martā tiek pieņemta darbā mācību centra projektu vadītāja, kas ir liels atbalsts vadītājai . Sākas aktīva sadarbība ar NVA, projektu izstrāde. 2013.gada 02.maijs -  pirmā grupa - Angļu valoda bez zināšanām, jaunas telpas Merķela iela 11 (422) kabinets, kā būs, vai varēsim nomaksāt nomu, vai pieteiksies dalībnieki? Jautājumi, uz kuriem atbildes tobrīd nebija.

Ar šo ēku Lindai Miezītei ir saistība jau no 2000.gada, kad gāja ciemos pie revidendes pēc atzinuma "gada pārskatam", Kā arī nozīmīgākie lēmumi - pieņemti netālu no šīs ēkas. Liktenis!

2013.gadā mums ir  Merķela iela 11 ar divām mācību klasēm un Ganību dambis 26 ar divām mācību klasēm.

Rīgas domes projekta konkursā „Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem” ietvaros, kursus pabeidza 85 dalībnieki.

2014

Sapņi īstenojas.

 

2014.gads ir pārmaiņu aizsākums -  darbinieku aiziešana, jaunu meklējumi - grāmatvedības jomā ir iestājusies krīze. 4 reizes mainām telpas, tas nav maz gada laikā. Pārmaiņām jābūt, lai varētu sasniegt augstākus mērķus. 2014.gada jūlijā - "Mensarius" birojs, gāmatvedība tiek pārcelti no Ganību dambja 26 uz Merķeļa ielu, kur nu jau mums ir 4 dažādas telpas 3., 4., 5., stāvā. Ganību dambis 26 paliek kā mācību klase. 

2014.gadā tika noslēgts līgums ar SIF “Intensīvie latviešu valodas kursi”, kuros ir apmācīti 138 dalībnieki, un līdz 2016.gada jūnijam tiks apmācīti vēl 92 dalībnieki.

2014.gada tiek īstenots organizētas mācības Rīgas domes projektu konkurss „Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem”, kursus beidz 136 dalībnieki, un 2015.gadā šādā projektu konkursā mācības beidz 145 dalībnieki.

2014.gada augusts - domā, ko vēlies! Ideja, ka bērnudārza "Čība" teplās varētu būt "Mensarius", radās Lindai Miezītei nejauši, kāpjot  pa kāpnēm. Pēc 2 nedēļām darbiniece paziņo, ka "Čība" iet prom no telpām likumdošanas dēļ - Būvnormatīvi nosakot, ka bēnudārzs nedrīkst būt augstāk pa 2 stāvu. Lieki piebilst, Lindas Miezītes ideju par savu māju (kopš 2007.gada) - te nu ir tā iespēja piepildīt, kaut nedaudz.

Atkal jauns izaicinājums - telpas plašas, remonts nepieciešams, naudas īsti nav. Jautājumu vairāk kā atbilžu. Apskatoties telpas, rodas sajūta - jāīsteno. Darbinieki? Vai varēsim atļauties, vai varēsim noslogot? Varēsim! 2014.gada 15.oktobrī var sākt rosīties un var sākt remontu. Meistari nedot savu atbildi par izmaksām. Lieliskā komanda E&M service SIA veic, visus smagākos darbus, un 2015.gada 16.janvārī SIA "Mensarius" var atvērt biroju savā jaunajā mājā - 4 stāvā ar Nr. 415. (5 mācību klases, birojs,kā arī grāmatvedības stūrītis, ko apsaimnieko SIA Verus).

Mācību telpas ir atbilstošas kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai - projektori, CD, MP3 klausīšanās ierīces, tāfeles, pat spoguļu siena.

Ja kāds domā, ka ir viegli -nav viegli, ir jāiegulda visas savas zināšanas, degsme, gribēšana un jābūt labai komandai, kas dara un atbalsta. Mūsu pasniedzējiem ir liela pieredze darbā ar pieaugušajiem, teicama kvalifikācija, kā arī saņemtas atzinības. Pasniedzēji regulāri paaugstina savu kvalifikāciju, piedaloties LAT2 metodiskajos semināros un konferencēs. 

2015.gads ir fantastiks gads, kad ir ne tikai neziņa, kā to paveikt, bet noslēgums viss ir labi. Mēs to varam! 

2016.gads - esam ceļā, lai noslēgtu SIF projektu, lai piedalītos NVA projektā. Kā arī, lai sniegtu grāmatvedības pakalpojumus pašnodarbinātām personām, SIA, IK, un lieliem uzņēmumiem konsultētu gan par finansēm, nodokļiem. 

REALIZĒTIE PROJEKTI: